Od jakiegoś czasu, widzicie Państwo na stronie bloga, zamiast reklamy informację, że od 31 stycznia onet rezygnuje z blogów. Oznacza to, że trzeba się przenieść na inną platformę i choć blog pozostanie, to zmieni się jego adres. Będzie podany już za tydzień i bardzo wszystkich zapraszam do czytania, bez zniechęcania się, że do nowego adresu trzeba się przyzwyczaić. Jako hajnowski blog lokalny będzie funkcjonował tak długo, dopóki dzielicie się Państwo ze mną swoimi sprawami w różnych dziedzinach życia. Także okoliczności istniejące w mieście i powiecie wymagają niezależnego i bezstronnego publikatora. Chodzi o to, żebyście Państwo brali odpowiedzialność za swoją społeczność, która przywykła do myślenia, że nie ma na nic wpływu, bo to nieprawda. A utrwalającą się opinię, że w Hajnówce nigdy się nie zmieni, należy po prostu odrzucić. Jesteśmy od tego, żeby skutecznie zmieniać co trzeba. Zastanawiałam się jaki powinien być tekst, który kończy stary adres. Pewnie nostalgiczny, ale na początku nowego roku nie wypada. Warto mieć w sobie radość na przyszłe wydarzenia, bo nie może być tylko źle albo tylko smutno.

Po pierwszemarka podlaska. Właśnie jest czas wysyłania zgłoszeń i najlepiej to zrobić samemu, ale każdy może nas zgłosić. Termin mija 22 stycznia. Regulamin, harmonogram i druki zgłoszenia znajdują się na stronie /podlaskamarka.pl/. Trzeba tylko wypełnić zgłoszenie, zgodnie z kategorią produktu, wysłać i tyle. Dalsze działanie już do nas nie należy. Koniec z fałszywym wstydem i bezpodstawną skromnością. Jesteście Państwo wielkimi twórcami w różnych dziedzinach, ale proszę, pokażcie swoje dzieła, przedstawcie, pochwalcie się. Nie wszyscy zostaniemy laureatami /ja zgłaszam bloga/, wygraną jest fakt, że tworzymy i pokazujemy innym.

Po drugie – zakładajcie organizacje pozarządowe. Nie przerażajcie się trudnościami, nie jest ich znowu tak wiele. Organizujcie się w sprawach, którymi jesteście zainteresowani, działajcie w skali mikro, aby stopniowo przejść do makro i obejmować zasięgiem każdą część świata, która potrzebuje Państwa uwagi. Nie ograniczajcie się bez powodu.

Po trzecie – nie pozwólcie! nikomu! Was oszukiwać, zastraszać, dyskryminować, wyniszczać. Dbajcie o zdrowie swoje i najbliższych, ale też o komfort życia, do którego macie prawo. Likwidujcie zewnętrzne czynniki blokujące Wasz rozwój osobisty i pozytywnie wpływajcie na swoje otoczenie.

Najważniejsze! Nie wstydźcie się i nie bójcie, jeśli do tego co robicie, jesteście całkowicie przekonani. Zobaczycie, jak szybko nadejdzie triumf i pozwoli rozwinąć skrzydła Wam, ale też osobom, które razem z Wami pokonują bariery i kruszą skostniałe systemy lokalne narzucone przez cwaniaków i karierowiczów.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.